Atölyeler

8 Şubat Cuma Atölyeler
9 Şubat Cumartesi Atölyeler
10 Şubat Pazar Atölyeler
Defter Yapım Atölyesi

Defter Yapım Atölyesi

Bu atölyede tarihi bir ciltleme tekniği olan koptik dikiş ile defterler dikeceğiz. Koptik dikiş, estetik görünümünün yanında sağlamlık, sayfalarının rahat kullanımı gibi sebeplerle, yüzyıllardır tercih edilen bir ciltleme yöntemi olmuştur. Atölyede kağıtları katlayacağız, kapaklarını hazırlayacağız.

Merhem Atölyesi

Merhem Atölyesi

Melis Rona, uzun yıllardır kendine yeterlilik, aromatik yağlar, masaj konularında eğitim ve deneyim yoluyla kendini geliştirmeye çalışıyor. Atölye bitkiler, baz yağlar ve uçucu yağların merheme dönüştürülmesini kapsıyor.

Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı Atölyesi

Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı Atölyesi

Ekmek Yapımı Atölyesini Serrra Atasoy Berbercuma festivalde gerçekleştiriyor. Atölye, buğday tanesinin yapısı ve un çeşitleri, ekşi maya ve faydaları, maya ve levan hazırlama, saklama, ekşi mayalı ekmek nasıl yapılır, sıcak ve soğuk mayalama nedir, katlama ve pişirme, örnek maya, levan ve ekmek yapımını kapsıyor.

Sabun Atölyesi

Soğuk yöntem sabun atölyesi yaklaşık bir saat sürüyor.  Önce yağları ve diğer ham maddeleri tanıyor, ardından kolları sıvayıp doğadan elde edilen malzemelerle, doğada çözünecek, saf ve cildi besleyecek etik sabunumuzu yapıyoruz.

Arham ile Kahkaha Meditasyonu

Arham ile Kahkaha Meditasyonu

Gülmek ve kahkaha içsel kaynağımız ile bağlantıya geçirir ve hayat enerjisi akmaya başlar. Gerçekten güldüğümüzde, kendiliğinden derin meditasyon durumda oluruz. Düşünceler durur. Bu şifalandırıcı ve eğlenceli bir parti – meditasyon halidir.

Masal Terapi Yetişkin

Masal Terapi Yetişkin

Derya Deniz’in düzenleyeceği atölyede gelin, masal dünyasında kendimize yolculuk yapalım! Fark etmenin mucizevi şifasına kapılar açalım…

Arham ile Sevinç Dansları (Heart Dance)

Arham ile Sevinç Dansları (Heart Dance)

Modern şehir hayatı öncesi günlük yaşantımızda, var oluşu kutlayan, topluca yapılan kutlamalar vardı. İsimleri veya benzerleri varsa da hepsi tüketim- üretim ilişkisi içerisinde ve orijinal özelliklerini içeriklerini yitirdiler, ticarileştiler. Alternatif yaşam kurmak isteyen, ve kurmuş, ustalarca geliştirilmiş basit şarkı ve danslar eşliğinde bir arada olmamızı kutlayıp, ortak neşe alanımızı büyütelim.

Nefes ve Müzik Terapisi / Seni Sana Çalayım

Nefes ve Müzik Terapisi / Seni Sana Çalayım

Şifa, insan bedenindeki frekanslarının dengelenmesinden sonra baş verir. Terapiyi düzenleyen Dr. Zuleyha Abdullayeva terapi esnasında dinleyici ile bir enerji bağı kurarken onların titreşimini piyanoya aktarır, dinleyici de piyanodan duyduğu doğaçlama ile özleşir, titreşim yolu ile diyalog kurur, alt bilinç seviyesinde gereken değişiklikler baş verir.

Tokat Yazmacılığı Ahşap Baskı Atölyesi

Tokat Yazmacılığı Ahşap Baskı Atölyesi

Tokat ilinde yazmacılık tarihinin en az 600 yıllık olduğu bilinmektedir. Yazmacılık bez, kalıp ve boya olmak üzere üç temel malzemeye dayanır. Bez olarak genellikle pamuklu dokumalar kullanılır. Kalıplar ıhlamur ağacındandır, elle NAKIŞ BUL adı verilen bıçaklarla oyulur. Boya olarak bitkisel boya kullanılmasına karşın bugün kimyasal boyalarda kullanılır.

Mala Meditasyon Kolye Atölyesi

Mala Meditasyon Kolye Atölyesi

Bahar gelip doğa uyanırken değiştirmek, dönüştürmek, iyileştirmek istediklerimiz için, yeniye yer açmak için, niyetlerimizi ortaya koymak ve bu niyeti her daim üzerimizde taşımak için “Mala”mızı birlikte yapıyoruz.

Seramik Atölyesi

Seramik Yapım Atölyesi

Eski Datça’da her dönem ders veren tek seramik atölyesi olan Datça Düşler Evi’nde 1,5 saatlik seramiğe başlangıç kursuna bekliyoruz. Badem Çiçeği Festivaline özel bu kurs sayesinde üç farklı çamur ile çalışarak seramiğin en temel dört tekniğini öğrenecek, bu dört teknik ile birer ürün yapacaksınız.

Keçe Sabun Atölyesi

Keçe Sabun Atölyesi

Köyde unutulmaya yüz tutmuş ipek böcekçiliğinin canlanması için okulun restore edilmesi yönünde kaymakamlığa bir de proje sunan Karaağaç 2006 yılından bu yana keçe sanatı ile uğraşmakta. 2013’te keçe çalışmalarını Datça merkezde açtığı ATÖLYE DERİN MAVİ’ye taşıdı. 2014-2015 ve 2015-2016 öğretim döneminde ise Datça Halk Eğitim merkezinde usta öğretici olarak keçe eğitimi verdi. Halen Datça’da “gidilecek çok yol var içimizde, bizden öte…” diyerek çalışmalarını ve arayışlarını sürdürmektedir.

Arham ile “Bilinçli İlişkiler” Semineri

Arham ile “Bilinçli İlişkiler” Semineri

İlişkilerimizle ilgili koşullanmalarımız çok erken yaşlarda, çocuklukta başlar. Zamanla katılaşır ve otomatik davranışlara dönüşür. İlişkilerin doğal akışı bozulur hem fiziksel hem duygusal boyutta bölünme oluşur. Buna bir de tüketim toplumunun başarı hırsı, imaj, karizma ve kariyer kaygıları eklenince küskün, bezgin, enerjisiz ya da agresif, inatçı şehirlilere dönüşürüz…

Miyuki Atölyesi

Miyuki Atölyesi

Miyuki tekniği, Japonya’da üretilen “miyuki” boncuklarından ismini alan ve farklı yöntemleri olan bir boncuk örgü tekniğidir. Boncukların boyut ve malzemesinin özdeş olması örgünün kusursuz görünmesini sağlar.

Eylem Devi Çeliker ile Kadın Çemberi

Eylem Devi Çeliker ile Kadın Çemberi

21. yüzyılın yaşam şartları, kadınlar olarak bizlere sahip olduğumuz kaliteleri ve dişil enerjimizin gücünü unutturdu. Kadın olmak, bir çeşit eşitlik koşuşturmacası ve gündelik yarışlardan ibaret hale geldi…
Oysa ki kadın, doğası gereği kadından güç alır, kadınla paylaşır, kadınla yaratır… Fiziksel bedenimiz de buna göre yaratılmıştır. Kalbimiz ve enerji bedenimizdeki kalp çakramızın aynı yerde olması da tesadüf değildir, bu sembolik olarak bize verilmiş olan kıymetli bilgeliğin işaretidir.

Mum Yapım Atölyesi

Mum Yapım Atölyesi

Badem Çiçeği Festivaline özel 1,5 saatlik mum çalışmasındaki parafin ve jel mum yapımında temel mum yapım teknikleri kapsamında 3 farklı mum çalışması yapıyoruz. Atölye katılımcıları bu keyifli atölyeye anne-çocuk ekibi ile katılabilir, yaptıkları mumları festival anısı olarak beraberlerinde götürebilirler.

Dekoratif Ahşap Süsleme Atölyesi

Dekoratif Ahşap Süsleme Atölyesi

Ahşap boyama son yıllarda dönüşüm projeleri ile inanılmaz popüler olmuş ve birçok kişinin tercih ettiği bir sanat dalı haline dönüşmüştür. Ahşap boyama ham veya boyalı objelerin akrilik boya yardımıyla boyanması işlemidir. Hiç eline fırça almamış kişiler bile kendilerine uygun objelerle rahatlıkla boyama yapabilirler. 2 saatlik bu atölye çalışması kapsamında değişik ahşap objeler boyayarak siz de evinize mutlu dönmek istemez misiniz?

Amigurumi Atölyesi

Amigurumi Atölyesi
Günümüzde pek çok kişinin merakla katılım sağladığı atölyelerin başında geliyor Amigurumi. Japonca kökenli bu sözcük Ami (örülmüş) ve nuigirimi (doldurulmuş oyuncak) kelimeleri birleştirilerek türetilmiştir. Amigurumi, örgü tığı kullanılarak sık iğne tekniğiyle yapılan oyuncak yapma sanatıdır. Bu atölye çalışmamızda tığ, ip, göz aparatları, anahtarlık ucu ve etamin iğnesi gibi malzemeler kullanarak atölye bitiminde tamamlayarak hatıra alabileceğiniz Amigurumi bir oyuncak anahtarlık yapıyoruz.

Nefes Farkındalığı Atölyesi

Nefes Farkındalığı Atölyesi
İnsanların çoğu, doğru, tam, bağlantılı diyafram nefesini kullanamadıklarından yaşamlarında huzursuz, sağlıksız, mutsuz, yorgun ve neşesizler. Nefes alışkanlıklarımızı değiştirdiğimizde, nefesimizdeki sınırları kaldırdığımızda hayatımızı sınırlayan tüm sınırlardan da kurtuluyoruz. Bu özel atölye çalışmasına katılarak nefesinizle kendi mucizenizi yaratabilirsiniz!

Devi ile Ayrılıktan Bir’liğe

Devi ile Ayrılıktan Bir’liğe
Bu çalışma, doğal ve saf varoluş halimizin ortaya çıkmasını ve basitçe kim olduğumuzu hatırlamamızı sağlayan şifalı alan ile iletişime geçebilmemizi sağlar. Günümüzde ‘’Kalp Bilinci’’ ile ilgili yapılmış ve yapılmakta olan en son bilimsel araştırmalar ile uyum içerisindedir. Basitçe nefes, beden farkındalığı, kalbin enerjisi ve bilinen en kadim tekniklerden biri olan sol göz egzersizi kullanılarak, koyduğumuz tüm engellerin yok oluşuna şahit oluruz. Bütünün bir parçası olarak koşulsuz sevgi ve güven akışı içerisinde genişleyebilmeyi deneyimleriz.