Ana Sahne Performansları

Engelim Olmayın Derneği
Engelim Olmayın Derneği Ritim Grubu

Kalbimizdeki ve zihnimizdeki engelleri aşıyoruz!

Engelim Olmayın Derneği’nin birbirinden güzel çalışmalarına bir yenisi eklendi.. Engelli ve engelsiz çeşitli yaş grubundan kursiyerler eşliğinde hazırlanan Ritim ve Drama performansı, ilk defa Badem Çiçeği Festivali’nde sahne alacak.

Engelim Olmayın Derneği, Datça’da yaşayan engellilerin ve bakıma muhtaç yaşlıların sorunlarına çözüm yolu bulmak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla 2015 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Datça merkezinde ve köylerinde yaşayan engelliler ile iletişim halinde çalışmalarını sürdüren dernek İçişleri Bakanlığının sosyal projeler için derneklere verdiği yardım uygulamaları kapsamında, “Engelim Olmayın” isimli proje ile yardım almaya da hak kazandı.

Proje kapsamındaki engelli bireyler ve ailelerine yönelik mesleki eğitim kursları arasında seramik, dikiş, mum, el sanatları, reklam ve promosyon malzemelerine baskısı ve tasarımı ile ilgili eğitimler yer alıyor.

 

Betçe Korosu
Betçe Sanat Merkezi Folklor Ekibi

Şef Osman Gönen Karadeniz önderliğinde çalışmalarını yürüten Betçe Sanat Merkezi Folklor Ekibi, bu sene de festivalde bizlerle olacak! Festivalin ilk senesinde, Betçe Korosunun türküleriyle duygulanmış, sevinmiş, dans etmiştik… Yörenin kültürünü, tarihini bizlere yaşatması sebebiyle, belki de bizi en çok onlar etkiledi… Bu coşkuyu her beraber bir kez daha yaşamaya, hep beraber meydanlarda türkü söyleyip göbek atmaya davetlisiniz…

Yazı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Betçe Sanat Merkezi, Betçelilerin katılımlarıyla türlü sanatsal etkinliklerde bulunmaktadır. Folklor ekibimiz, unutulmuş olan birçok yöre türkülerimizi ve halk oyunlarımızı yeniden canlandırmış ve halkımızın beğenilerine sunmuştur. Badem Çiçeği Festivali süresince de bu oyun ve türkülerden örnekler sunacaklardır.

 

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu
Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Folklor Ekibi

Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinden oluşan bir ekip Badem Çiçeği Festivalinde aralarında Kerimoğlu da bulunan beş farklı yöreden (Gaziantep, Artvin, İzmir, Trabzon, Van) oluşan bir potpori ile izleyenleri kendilerine hayran bırakacak. Şimdiden güzel yürekleri ve gönüllü katılımları sebebiyle kendilerine teşekkür ediyor, festival için sabırsızlanıyoruz!

 

Bodrum Bandosu

Bodrum Bandosu

Bodrum Bandosu Badem Çiçeği Festivali’ne Renk Katmaya Hazırlanıyor!

2016 yılında Bodrum’da kurulan Bodrum Bandosu Latin, Pop, Balkan ve Türk ezgileri çalan son derece neşeli bir ekip. Grup elemanları tecrübeli, aktif ve emekli bandoculardan oluşuyor. Hepsi de akademik müzik eğitimi almış. Bugüne kadar Bodrum ve çevresinde birçok açılış, festival, spor etkinliği, kortej, resmi bayramlar, özel günlerde ve otellerde performans gösteren Bodrum Bandosu 8 Şubat 2019’da festival açılış kortejine eşlik etmeye hazırlanıyor. Tüm Datça halkını ve festival ziyaretçilerini 13.00’da gerçekleşecek festival açılış kortejine bekliyoruz!

 

Datça Müzik Sevenler Derneği

Datça Müzik Sevenler Derneği

Datça Müzik Sevenler Derneği ile Türkülere Selam Ediyoruz…

Badem Çiçeği Festivali kapsamında sahne alacak olan Datça Müzik Sevenler Derneği ile Ege türkülerine doyacağız!

İstanbul Belediye Konservatuvarı (İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı) Türk Halk Müziği mezunu Sönmez hoca ve şefliğinde çalışmalarına devam eden Datça Müzik Sevenler Derneği Türk Halk Müziği Grubu festivalde bizlerle olacak. Yaz kış aralıksız çalışan ve Datça’da bu yıl en fazla konser vermiş olan ekip, festival için hazırladıkları özel repertuvarları ile sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyor!

2010 yılında kurulmuş olan Datça Müzik Sevenler Derneği, kanun ve ses sanatçısı Mehmet Can hoca ve şefliğinde Türk Sanat Müziği çalışmalarına başlamıştır. Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Açık Hava Tiyatro Sahnesinde geniş kalabalıklara lezzetli konserler vermiştir. Daha sonra Ali Ekber hoca ve şefliğinde Türk Halk Müziği grubu kurulmuştur. Değerli ozanlarımızdan değişik yörelerden oluşan zengin repertuvarı ile birçok konser veren grubun 2011 yılından bu yana Türk Halk Müziği hoca ve şefliğini Suna Sönmez yürütmektedir.

 

Dört Keman

Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Keman Dörtlüsü Badem Çiçeği Festivali’nde!

Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Keman Dörtlüsü; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanlarından oluşuyor. 1.Keman Dr. Öğr. Üy. Samir GÜLAHMEDOV; 2. Keman Öğr. Gör. Lillia CALİNCOVA; 3. Keman Dr. Öğr. Üy. Beyzagül KAPÇAK IŞIKSUNGUR ve 4. Kemanda Dr. Öğr. Üy. Şeydagül KAPÇAK ile keman dörtlüsü oda müziği çalışmalarına, dört keman için yazılmış eser repertuvarını tanıtmak ve repertuvara katkı sağlamak amaçlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından desteklenen, Bilimsel Araştırma Projesi dahilinde de ülke içi ve dışında konserler vermekte.

Dörtlünün repertuvarında Etnik Müziğin, Klasik Batı Müziğinin ve Klasik Türk Müziğinin çeşitli tınılarından oluşan eserler yer alıyor. Müziğin farklı notalarıyla izleyicilerine unutulmaz bir konser vermeye hazırlanan dörtlü Badem Çiçeği Festivali’nde misafirimiz oluyor.

 

Neşeli Patiler

Neşeli Patiler Dans Grubu

Datça’nın ennn neşeli grubu olmadan bir festival düşünülemezdi!!

Neşeli Patiler Dans Grubu, linedancing performansları ile bizi pozitif enerjiyle doldurmaya, patilerimizi hareket ettirmeye geliyor! Sokak hayvanları için varlığını sürdüren ve yardımlarla ayakta duran Neşeli Patiler Grubunun meydanda açacağı standa küçük de olsa bir katkıda bulunarak dört patili arkadaşlarımızı mutlu edebilirsiniz.

Neşeli Patiler Dans Grubu, 2018’de sokak hayvanlarına elden geldiğince mutlu bir yaşam sağlamak amacıyla Datça’da kuruldu. Datça’da yaşayan her meslekten kadından oluşan grup sokak hayvanlarına mama ve veteriner bakımı sağlayabilmek adına dans ediyor. Farkındalık çalışmaları sayesinde bir üniversite öğrencisinin okul masraflarına da katkıda bulunan Neşeli Patiler Dans Grubu, Badem Çiçeği Festivali’nde de sirtaki ve modern danslardan kesitler sunarken izleyicilere keyifli anlar yaşatmayı planlıyor. Kısacası Neşeli Patiler Dans ediyor, Datça sokaklarındaki kimsesiz canlar soluk alıyor.