Yeme İçme

Datça’da nerede yenilir, içilir?

Datça’nın en güzel ve merkezi yeme-içme mekanlarından oluşan bir liste oluşturduk. Yeme içme konusunda bu mekanları denemeni tavsiye ederiz.

 

Datça Sapphire Roof Bistro
Sapphire Roof Bistro

Sapphire Roof Bistro, Datça Sapphire Hotel’in teras katında yer alıyor. Datça’nın muhteşem denizini ve Datça Limanını önünüze seren, seyrine doyamayacağınız bir manzara Roof’ta size eşlik ediyor. Her biri özenle hazırlanan deniz mahsulleri ağırlıklı tapaslar, Datça’ya özel tatlardan oluşturulmuş özel kokteyller, Roof’ta sizleri bekliyor. İster yemek yemeye, ister Datça’ya özel kokteylleri yudumlayarak manzara eşliğinde keyifli vakit geçirmeye davetlisiniz…

 

Yeşim Teras Restaurant

Yeşim Teras Restaurant Datça merkezde Datça Limanına bakan bir tepede bulunuyor. Çevre yolundan Kargı koyuna giderken deniz tarafında kalıyor. Panoramik Akdeniz, Fener Adası, Simi Adası manzarası eşsiz. Zengin menüsüyle ister kahvaltı yapabilir ister öğlen-akşam yemeklerinizi keyifle burada yiyebilirsiniz.

Limani Datça
Limani Datça

Limani Datça, merkezde Liman bölgesinde yer alıyor. Liman bölgesinden Kargı yoluna giderken sağ tarafta bulunuyor. Geniş et ve balık mutfağı, Akdeniz manzarası ve eğlenceli etkinlikleriyle konuklarına lezzetin muhteşem manzarasını sunuyor. Geniş ve ferah açık ve kapalı alanlarıyla özellikle gün batımı ve dolunayda eşsiz manzara keyfi sağlıyor.