Datça ve Badem Çiçeği Instagram Fotoğraf Yarışması Başlıyor

Badem Çiçeği Festivali kapsamında düzenlenen Instagram fotoğraf yarışması başlıyoor! ‘Datça ve Badem Çiçeği’ temalı fotoğraf yarışmamıza, fotoğraf çekmeyi seven, kadrajına güvenen herkesi bekliyoruz!

Badem diyarı Datça’nın badem çiçekleri açtığında ortaya çıkan eşsiz güzelliğini ve görsel şölenini sizlerin bakış açısından görmek için sabırsızlanıyoruz!

Instagram Fotoğraf Yarışması


“BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 2019” FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Yarışmaya katılmak için yapmanız gerekenler, @bademcicegifestivali instagram hesabını takip etmek ve yüklediğiniz fotoğraflarda #bademcicegifestivalifotografyarismasi2019 etiketini kullanmak.

Yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

 

Yarışma Katılım Şartları

* Yarışmaya katılım ücretsizdir.
* Yarışma tek kategoride “Datça ve Badem Çiçeği” temalı fotoğraflar kapsamında gerçekleşecektir.
* Yarışma sadece Instagram platformu üzerinde düzenlenmektedir.
* Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir.
* Bir katılımcı, seçmelere en fazla 4 (dört) adet sayısal fotoğraf ile katılabilir. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.
* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.
* Ön jüri gerek duyduğu fotoğrafların orijinallerini isteme hakkına sahiptir.
* Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve görüntü işleme tekniği kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.
* Yarışmaya katılım için, @bademcicegifestivali Instagram hesabının takip edilmesi ve açıklama kısmına #bademcicegifestivalifotografyarismasi2019 hashtag’inin yazılması gereklidir.
* Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.
* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.
* Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden DM ile ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.
* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
* Yarışmaya katılan fotoğraflar, Badem Çiçeği Festivali sosyal medya ve internet sitesi mecralarından, paylaşan kişi referans gösterilerek paylaşılabilir. Organizatörlerce, festival organizasyonu mecraaları hariç, farklı mecralarda kullanım yapılmayacaktır.
* Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgilisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerle düzenleyici firmalar sorumlu tutulamaz.
* Yarışmayı düzenleyen Badem Çiçeği Festivali organizasyon komitesi yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.
* Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.


Tarihler

Son katılım tarihi: 10 Şubat  2019
Sonuç duyuru tarihi: 11 Şubat 2019

 

Ödüller

Birinciye:        İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi Atölye Eğitimi + Cenk Gençdiş -İnsan ve Portre Kitabı

İkinciye:          Manfrotto Pixi Masa Üstü Sehpası + Cenk Gençdiş -İnsan ve Portre Kitabı

Üçüncüye:      1 yıllık Digital SLR Photography Aboneliği + Cenk Gençdiş -İnsan ve Portre Kitabı

Dördüncüye: 1 yıllık Digital SLR Photography Aboneliği + Cenk Gençdiş -İnsan ve Portre Kitabı

 

Seçici Kurul

Sedat Açıl – (Fotoğrafçı, Yönetmen, gezenbilir Kurucusu)
Murat Pulat – (Fotoğrafçı, Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi Kurucusu)
Kemal Nuraydın – (NG Fotoğrafçısı)